Carolin Weigand - Wypowiedź eksperta

← Wróć do artukułów
Carolin Weigand

Carolin WeigandPedagog społeczna i wychowawca

„Często mówi się mi, że studenci mają trudności z koncentracją. Z przyjemnością polecam kołdrę obciążeniową do relaksacji”

Pracuję jako trener snu i każdego dnia zgłaszają się do mnie zmęczeni rodzice, ponieważ ich dzieci nie śpią lub śpią bardzo słabo. Na szczęście nie musi tak być! Trening snu to zorientowana na potrzeby i kształcenie, możliwość konkretnej pomocy rodzinom i znacznej poprawy jakości życia oraz snu. Poprzez trening ocenia się przyczyny złego snu dziecka i dla każdego indywidualnego przypadku wyprowadza się optymalny sposób postępowania w celu poprawy sytuacji.

W ciągłym poszukiwaniu rozwiązań problemów ze snem zwróciłam swoją uwagę na kołdrę obciążeniową: ciężar kołdry, która oddziałuje na całe ciało, pomaga relaksować się dzieciom i młodzieży. Dodatkowo stymulowane jest wydzielanie ważnego dla snu hormonu melatoniny, a jednocześnie wytwarza się mniej hormonów stresu. Tak więc kołdra jest odpowiednią metodą na poprawę zasypiania i całej sytuacji związanej z jakością snu.

Skuteczność kołdry obciążeniowej nie ma granic wiekowych. W swojej pracy jako pedagog socjalny w szkole mam na co dzień kontakt z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Często słyszę, że uczniowie w różnych klasach mają trudności z koncentracją i trudno jest im skupić uwagę lub usiedzieć spokojnie na dłużej. W takich przypadkach często stwierdzam, że dzieci i młodzież której to dotyczy, mają również problemy z spokojnym zasypianiem wieczorem. Polecam wtedy używanie kołdry obciążeniowej, która potrafi skutecznie uspokoić pracę organizmu i lepiej zasnąć. W końcu spokojny sen jest podstawowym warunkiem, aby móc skoncentrować się na kolejnym dniu w szkole lub w przypadku dorosłych, odpowiednio wykonywać codzienne obowiązki w życiu zawodowym.

Cała moja rodzina śpi teraz pod kołdrą obciążeniową. A moje dzieci szczególnie uwielubiają ich przytulny materiał.

Jest to świetny produkt, który mogę z przyjemnością polecić!

Przejdź do kołder obciążeniowych