O nas


Nasza historia

Firma Senso-Rex, która jest odpowiedzialna za powstanie marki BalanceBlankets została założona w 2013 r. Nasza historia rozpoczęła się od stworzenia kołdry obciążeniowej, której zadaniem była pomoc pewnemu małemu chłopcu zmagającemu się z autyzmem. Początkowo kołdry były szyte w małym mieszkaniu i sprzedawane wyłącznie na terenie Polski. W międzyczasie z powodzeniem rozszerzaliśmy sprzedaż także na rynek europejski. Odkryliśmy, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na środki lecznicze naturalnego pochodzenia, dlatego po długich naradach i wielu etapach kreatywnych eksperymentów w 2019 r. powiększyliśmy nasz asortyment. Dodaliśmy do niego pięć produktów, jako wsparcie dla osób zmagających się m.in. z różnymi chorobami, uczuciem bólu i zmęczenia czy trudniejszymi okresami w życiu. Stanowią dla nich wsparcie i mogą towarzyszyć im przez długie lata.

Obecnie nasza firma zatrudnia ponad 100 pracowników w kilku krajach na całym świecie. Z dużą starannością, w całości ręcznie wykonujemy produkcję naszych poduszek, kołder i płaszczów obciążeniowych. Materiały potrzebne do stworzenia gotowych materaców i olei przyjeżdżają do nas wyłącznie od sprawdzonych dostawców.  

W trosce o dbałość o każdy szczegół i jak najwyższą jakość, mając na uwadze fakt, że ręce ludzkie to najbardziej precyzyjne narzędzie to poduszki terapeutyczne, kołdry i szlafroki obciążeniowe wytwarzane są w sposób ręczny. To zaś sprawia, że pracownicy to serce naszej firmy i dlatego każdego dnia staramy się dbać o dobre relacje w zespole i odpowiednią atmosferę. Chcemy, aby wszyscy czuli się komfortowo w pracy i byli absolutnie przekonani, że są równoprawnymi członkami naszej firmy. Wspieramy integrację osób z niepełnosprawnościami, z powodzeniem zatrudniamy w naszej firmie osoby z niepełnosprawnościami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Jesteśmy dumni, że mimo presji rynku, nadal możemy wytwarzać nasze produkty na terenie UE w przyjazny dla środowiska sposób oraz według zrównoważonych zasad produkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i samopoczucie naszych klientów, zarówno dorosłych, jak i dzieci, dlatego swoją działalność traktujemy z należytą powagą i staramy się naszym odbiorcom zawsze oferować dopracowane i sprawdzone produkty. Równie ważni, jak nasi klienci, są dla nas także nasi pracownicy, dlatego robimy wszystko, aby codziennie z radością i przyjemnością przychodzili do pracy.

Nasza misja

Tworząc i produkując kołdry, szlafroki, kamizelki i kołnierze obciążeniowe chcemy pomóc jak największej grupie ludzi na świecie w walce ze stresem, problemami z zasypianiem oraz samym snem. Wspomagamy także w walce z różnymi zaburzeniami rozwojowymi takimi jak ADHD, autyzm, zespół Aspergera czy Downa. Mamy nadzieję, że uda nam się wkrótce przekonać wiele szpitali, ośrodków zdrowia i domów opieki społecznej, otwartych na alternatywne metody leczenia, do naszych produktów. Chcemy nieustannie się rozwijać, pracować nad innowacjami, tak aby utrzymać pozycję lidera w zakresie produktów obciążeniowych w Europie.

Nasza odpowiedzialność społeczna

Społeczna odpowiedzialność biznesu to idea, która przyświeca nam w codziennej działalności. Jako firmie zależy nam nie tylko na produkcji wysokiej jakości produktów i zadowoleniu klientów, ale także na utrzymaniu dobrych relacji z pracownikami, otoczeniem i środowiskiem naturalnym. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoich klientów, ale za otoczenie społeczne, zwłaszcza za ludzi chorych i w trudnej sytuacji życiowej, a także za nasze środowisko.

Jak udaje nam się realizować te cele?

Lipiec 2019
DIE WELT

WELT

Jakie są skuteczne sposoby wspomagające sen? Argumenty na rzecz kołder obciążeniowych.
Kwiecień 2019
Chip

Chip

Redaktorzy Chipa przetestowali kołdry obciążeniowe z trzech różnych przedziałów cenowych. Która wygrała?
Marzec 2019
EatSmarter

EatSmarter

Redaktor EatSmarter wymienia swoją cienką kołdrę na obciążeniową – obie spełniają jego oczekiwania.
Marzec 2019
Galileo

Galileo

Reporter programu Galileo sprawdza, czy kołdra obciążeniowa może poprawić jakość snu. Nie był rozczarowany.
Marzec 2019
Woche Heute

Woche Heute

Gazeta wyjaśnia, jak działa kołdra obciążeniowa i jakie są jej zastosowania.
Luty 2019
Süddeutsche Zeitung

Süddeutsche Zeitung

Niemiecki dziennik przygląda się historii naszej firmy, analizując genezę, sukces i działanie kołder obciążeniowych.
Luty 2019
Woman.at

Woman.at

Redaktor popularnego serwisu internetowego przetestowała kołdrę obciążeniową. Teraz pomaga jej zrelaksować się po stresującym dniu pracy.
Luty 2019
WirtschaftsWoche

WirtschaftsWoche

Dziewięć nowoczesnych technologii zapewniających lepszy sen - nasze kołdry obciążeniowe są w zestawie, a nawet radzą sobie bez baterii.
Styczeń 2019
Barbara/Brigitte

Barbara/Brigitte

Dwie rodziny testują kołdry obciążeniowe, oceny wystawili wszyscy członkowie rodzin.
Styczeń 2019
Freundin

Freundin

Marisa, która testowała kołdrę obciążeniową, wskazuje, że zapewnia bezpieczną i idealną temperaturę podczas snu.
Styczeń 2019
FFH

FFH

Melanie, słuchaczka FFH, ma problemy z zasypianiem i dlatego przetestowała nasz koc terapeutyczny - z sukcesem.
Październik 2018

Handelsblatt

Dziennikarka testuje środki nasenne – wśród wygranych kołdra obciążeniowa.
Sierpień 2018
Aerzte.de

Aerzte.de

jeden z naszych pracowników opisuje korzyści, jakie zapewnia kołdra obciążeniowa.