Działanie kołdry obciążeniowej


Powrót do przeglądu

Działanie kołdry obciążeniowej

Waga kołdry obciążeniowej jest indywidualnie dobierana do masy ciała i osobistych preferencji. Powinna stanowić około 10% wagi osoby użytkującej. Maksymalna waga kołdry obciążeniowej wynosi 12 kg. Nacisk kołdry obciążeniowej na ciało pobudza wydzielanie hormonu szczęścia – serotoniny oraz hormon snu - melatoninę, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu kortyzolu (tzw. hormonu stresu). W efekcie powoduje to fizyczne odprężenie organizmu i uspokojenie układu nerwowego.
Spanie pod kołdrą obciążeniową wywołuje pozytywne wrażenia. Subtelny nacisk, jaki powoduje kołdra obciążeniowa wywołuje w mózgu porównywalne uczucie do miłosnego uścisku.

Waga kołdry obciążeniowej pozytywnie wpływa na przebieg snu, dzięki czemu fazę snu głębokiego można osiągnąć szybciej i w praktycznie każdych warunkach – podczas wypoczynku na kanapie czy relaksu przed telewizorem. Głęboki sen to warunek konieczny właściwej regeneracji ciała i umysłu. Ta z kolei ma drogocenny wpływ zarówno na nasz ogólny stan zdrowia, jak i życie rodzinne i zawodowe. Dzięki kołdrze obciążeniowej można nie tylko zmniejszyć poziom stresu, pozbyć się problemów z zasypianiem i snem, ale także zwiększyć swoją produktywność. Kup kołdrę obciążeniową - odzyskaj równowagę psychiczną!

Zobacz porównanie naszych kołder obciążeniowych

Kołdra obciążeniowa pomaga na:

  • zaburzenia snu
  • chroniczny stres
  • lęki psychiczne
  • ADHD, autyzm i inne schorzenia.