Kołdry Balance® pomagają zwalczać stres


← Powrót do przeglądu innych zalet kołder obciążeniowych 

Czas czytania: 2 minuty

W dzisiejszych czasach stres jest często występującym zjawiskiem, którego główną przyczyną są wymagania związane z pracą oraz stałą dyspozycyjnością. Przygnębiające nagłówki gazet, irytujące powiadomienia z telefonów komórkowych i robienie wielu rzeczy jednocześnie mogą zwiększyć napięcie, które ma ekstremalny wpływ na sen. Niepokój i niepokój to skutki stresu, których nie da się już wyłączyć, dokładnie wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz się zrelaksować. Wszyscy znają stres, a mimo to często jest on niedoceniany. Jeśli nie ma kompensacji lub redukcji stresu, mogą rozwinąć się trwałe stany z np. Napięciem, lękami i negatywnymi zmianami w zachowaniach żywieniowych.

Istnieje kilka pomocnych metod przeciwdziałania stresowi i jego konsekwencjom. Oprócz zajęć sportowych i zdrowej diety, kołderka może również zainicjować przerwę i przyczynić się do lepszego powrotu do zdrowia. Szczególnie, gdy czasu na sen często jest niewiele, ważne jest, aby ten czas został wykorzystany na regenerację komórek. Wrażenia dnia wciąż krążą w Twojej głowie i sprawiają, że zasypianie jest wyzwaniem.

Nałożenie koca obciążającego może pomóc w szybszym wyłączeniu organizmu i wprowadzeniu go w tryb uśpienia. Ciężar koca działa na mięśnie, ścięgna i stawy, dzięki czemu ciało jest bardziej odczuwalne i można je lepiej kontrolować. Odpowiedzialne za to są hormon szczęścia, serotonina i melatonina, hormon snu, którego uwalnianie jest promowane i równoważone po założeniu koca. Dodatkowo nacisk koca na organizm obniża poziom kortyzolu (kortyzol jako tzw. Hormon stresu). Mięśnie i układ nerwowy rozluźniają się, lęki są zmniejszone, a organizm generalnie może łatwiej odzyskać siły po nagromadzonym stresie i napięciu.

Podsumowanie:

  • Oprócz zdrowej diety i ćwiczeń koc obciążający zapewnia ważne przerwy i relaks
  • Waga sprzyja wyłączeniu, odprężeniu ciała i umysłu po stresujących i niespokojnych dniach

Teraz 28 dniowy okres próbny!

Przetestuj wybrany koc obciążeniowy już teraz przez 28 dni!

  • Darmowa dostawa
  • Darmowa wymiana
  • 28 dniowy okres próbny
  • 100% gwarancja zwrotu pieniędzy

← Powrót do przeglądu innych zalet kołder obciążeniowych