Kołdry obciążające Balance® pomagają przy napadach lęku i paniki


← Powrót do przeglądu innych zalet kołder obciążeniowych

Czas czytania: 2 minuty

Osoby dotknięte lękiem i atakami paniki nagle bez wyraźnego powodu znajdują się w stanie wyjątkowym. Tego nie można przezwyciężyć lub można go pokonać z trudnością i trwa dłużej, niż byłoby to konieczne. Towarzyszą temu objawy, takie jak zawroty głowy, kołatanie serca, niepokój i utrata kontroli nad myślami. W zależności od ich nasilenia te lęki i paniki mogą ograniczać kontakty społeczne i wpływać na życie danej osoby.

Kołdra obciążeniowa daje możliwość zredukowania tych stanów lękowych. Problemowi, że osoby dotknięte chorobą nie mogą już mieć jasnych myśli w takich warunkach, a nawet nie czują, że istnieje, można przeciwdziałać kołdrą obciążeniową. Odpowiednia waga może uczynić ciało zauważalnym, zintensyfikować percepcję i zwiększyć poczucie bycia tu i teraz.

Nałożenie koca obciążającego może pomóc w szybszym wyłączeniu organizmu i wprowadzeniu go w tryb uśpienia. Ciężar koca działa na mięśnie, ścięgna i stawy, dzięki czemu można lepiej kontrolować ciało. Odpowiedzialne za to są hormon szczęścia, serotonina i melatonina, hormon snu, którego uwalnianie jest promowane i równoważone po założeniu koca. Dodatkowo nacisk koca na organizm obniża poziom kortyzolu (kortyzol jako tzw. Hormon stresu). Mięśnie i układ nerwowy rozluźniają się, lęki są zmniejszone, a organizm generalnie może łatwiej odzyskać siły po nagromadzonym stresie i napięciu.

Podsumowanie:

  • Kołdra obciążeniowa intensyfikuje postrzeganie własnego ciała i otoczenia
  • Sytuacje pełne strachu i paniki można lepiej kontrolować i ograniczać

28-dniowa gwarancja zdrowego snu

Przetestuj wybrany koc obciążeniowy już teraz przez 28 dni!

  • Darmowa dostawa
  • Darmowa wymiana
  • 28 dniowy okres próbny
  • 100% gwarancja zwrotu pieniędzy

Powrót do przeglądu innych zalet kołder obciążeniowych