Kołdry obciążeniowe Balance® pomagają przy zespole Aspergera i autyzmie


Przeczytaj więcej o zaletach kołder obciążeniowych 

Autyzm to zaburzenie rozwojowe, które można odczuć we wczesnym dzieciństwie. Zespół Aspergera to rodzaj autyzmu, który można rozpoznać od 4 roku życia. Te dzieci mają trudności w komunikowaniu się z innymi ludźmi; zwykle jest im trudno rozpoznać i zrozumieć mimikę i intencje drugiej osoby. Często skupia się na kilku zainteresowaniach, które zdecydowanie odróżniają się od bycia uzdolnionym. Nawet jeśli zachowanie dziecka autystycznego może wydawać się światu zewnętrznemu dziwne, ważne jest, aby nie nazywać tego wyrażenia chorobą, ale raczej zapewnić dziecku odpowiednie środowisko. Ponieważ objawy takie jak zaburzenia snu, nadpobudliwość, niepokój i agresja często występują przy zdiagnozowanym autyzmie, pomocna może być również kołdra obciążeniowa.

Ciężar kołdry działa na mięśnie, ścięgna i stawy, dzięki czemu ciało jest bardziej odczuwalne i można je lepiej kontrolować. Może to być szczególnie pomocne w przypadku autyzmu, który jest narażony na wiele wyzwań w życiu codziennym, które wydają się być bezproblemowe dla osób bez autyzmu. To stłumione przeciążenie i wynikający z niego stres można zmniejszyć poprzez bardziej intensywną świadomość ciała i stworzenie harmonii między ciałem a umysłem.

Za wystąpienie odprężenia odpowiada hormon szczęścia serotonina i hormon snu melatonina, którego uwalnianie jest promowane po założeniu koca. Mięśnie i układ nerwowy rozluźniają się, lęki są zmniejszone, a organizm może łatwiej dojść do siebie po nagromadzonej agresji i napięciu dzięki obniżeniu poziomu kortyzolu (kortyzol jako tak zwanego hormonu stresu). Łatwiej jest zasnąć, a sen jest spokojniejszy.

Podsumowanie:

  • Objawy, takie jak niepokój i agresywność, można zmniejszyć, stosując koc obciążający
  • Waga uwalnia organizm od nagromadzonego stresu i nadmiernych wymagań w życiu codziennym

28-dniowa gwarancja zdrowego snu

Przetestuj wybrany koc obciążeniowy już teraz przez 28 dni!

  • Darmowa dostawa
  • Darmowa wymiana
  • 28 dniowy okres próbny
  • 100% gwarancja zwrotu pieniędzy

Przeczytaj więcej o zaletach kołder obciążeniowych