Korzyści


WYELIMINUJ NAPIĘCIE I STRES

Każdego dnia większość z nas nieustannie poddawana jest działaniu kortyzolu, czyli wyzwalającego się w naszym ciele hormonu stresu. Nadmiar obowiązków, duża ilość przyswajanych informacji czy po prostu szybkie tempo życia sprawiają, że coraz częściej zapominamy o najważniejszym - odpowiedniej ilości snu i regeneracji naszego organizmu. Jego brak, na dłuższą metę może powodować poważne problemy zdrowotne.

Badania oraz opinie naszych klientów wskazują, że stosowanie produktów obciążeniowych, przede wszystkim kołder, zmniejsza poczucie stres i niepokoju. Otulenie się naszym produktami sprawia, że w naszym ciele zaczyna się wydzielać serotonina, czyli tzw. hormon szczęścia, a jednocześnie obniżenia się wspomnianego wyżej kortyzolu, dzięki czemu czujemy się lepiej, zwiększa się nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo nasz organizm produkuje hormon snu, czyli melatoninę, która pomaga nam spokojniej zasnąć lub sprawić, że będziemy w stanie odpoczywać.

Wyzwania i obowiązki, przed którymi stajemy codziennie, w połączeniu z długotrwałym korzystaniem z urządzeń elektronicznych, wpływają negatywnie na nasze mózgi i samopoczucie. Stres jest naturalnym elementem życia, staję się jednak udręką, gdy jest to go zbyt wiele. Zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na niego w długiej perspektywie. Jak dowodzą statystyki, przeciętny Europejczyk spędza w Internecie około 2 godziny dziennie. Większość nawet uważa, że są uzależnieni od swoich urządzeń elektronicznych.

Badania w miejscu pracy wykazują podobne zachowania, przeciętnie pracownik odwiedza średnio 40 stron dziennie. Ten nowy styl życia znacząco przyczynia się do zwiększenia stresu w społeczeństwie.

ZADBAJ BY JAKOŚĆ TWOJEGO SNU BYŁA ODPOWIEDNIA

Poczucie głębokiego relaksu i odprężenia, które uzyskujemy dzięki zastosowaniu produktów sensorycznych pozwala naszemu ciału w dłuższej perspektywie na szybsze zaśnięcie i dłuższe pozostawanie w fazie snu głębokiego.

Płytki lub krótki czas snu nie tylko ma wpływ na naszą wydajność, może również prowadzić do problemów zdrowotnych. Cukrzyca, problemy z sercem i otyłość są związane z niską jakością snu. Lekarze przypuszczają, że w dzisiejszych czasach łatwiej spotkać kogoś, kto ma problemy ze snem, niż osobę wolną od tego problemu.

SPOKOJNE DZIECKO TO WYPOCZĘTY RODZIC

Nasze produkty to nie tylko propozycja dla dorosłych. W zasadzie pierwszym założeniem naszej firmy była pomoc dzieciom, cierpiącym na różne problemy z układem sensorycznym. Nasz flagowy wyrób, czyli kołdry obciążeniowe zalecane są przez Terapeutów Integracji Sensorycznej, Psychologów oraz Fizjoterapeutów. Dzięki ich zastosowaniu dziecko się wycisza, łatwiej sobie radzi z emocjami. To powoduje, że jest mu potem łatwiej zasnąć i dłużej spać spokojnie. Dzięki temu rodzice mogą zyskać trochę czasu dla siebie…

Dowiedz się więcej na temat zastosowania kołder obciążeniowych u dzieci.

OTUL SIĘ SPOKOJEM

Według opinii naszych klientów, stosowanie naszych produktów można porównywać do... przytulania. Nasz mózg odbiera bodźce, które są podobne do pełnego miłości uścisku, czujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Produkty BalanceBlankets™ zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu przyjemnego, przytulnego i kojącego uczucia w nocy, mogą być jednak używane również w ciągu dnia.

Niektóre z nich są idealne do odpoczynku na kanapie, popołudniowej drzemki, zaś inne można z powodzeniem stosować w pracy bądź w trakcie wykonywania różnych domowych obowiązków. Materiał, z którym wytwarzamy produkty BalanceBlankets™ to najlepszej jakości bawełna, welwet oraz plusz, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Ich jakość, a także sposób wykonania, gwarantują, że spokojnie mogą być wykorzystywane nawet w najgorętszych dniach roku.

 

Wykazano, że nasze produkty mają wpływ na następujące choroby, zaburzenia i objawy:

 • zaburzenia snu / bezsenność (lub problemy z zasypianiem)
 • przewlekłe zmęczenie
 • stres
 • Zespół Aspergera i autyzm
 • Zespół niespokojnych nóg (RLS, Restless Legs) spowodowany chemioterapią lub menopauzą
 • niepokój i ataki paniki
 • napięcie wewnętrzne i fizyczne
 • zaburzenia integracji sensorycznej
 • ADD i ADHD
 • u osób w wieku powyżej 65 lat można złagodzić objawy, na przykład choroby Alzheimera lub Parkinsona
 • demencja

Więcej artykułów na temat kołder obciążeniowych:

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Komu może pomóc kołdra obciążeniowa?

Rekomendacje specjalistów.

 

W przypadku dalszych pytań proszę odwiedzić naszą stronę FAQ lub wysłać e-mail na adres cs@balanceblankets.pl