Kołdra obciążeniowa latem - czy zdaje egzamin?


kołdra obciążeniowa latem

Projektanci już na etapie opracowywania kołdry obciążeniowej zastanawiali się, jak sprawić, by można było z niej korzystać o każdej porze roku. Na początku kołdra obciążeniowa była produktem typowo leczniczym. Dzisiaj z powodzeniem zastępuje zwykłą kołdrę. Coraz więcej ludzi zamienia swoja zwykłą kołdrę na obciążeniową. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów kołdra w lecie chłodzi, a w zimie ogrzewa ciało.

Balance® – najwyższa jakość

Nasza sztandarowa kołdra Balance® obecnie znacząco różni się nie tylko od prototypu, ale także wcześniejszych edycji. Poprawiono nie tylko walory użytkowe, ale także jakość produkcji. To właśnie od jakości wykonania wszystkich detali zależy skuteczność i trwałość kołdry. Każdy najmniejszy szczegół został dopracowany do perfekcji. W produkcji używane są tylko surowce i substancje przyjazne zdrowiu, które nie powodują podrażnień ani uczuleń. Bezpieczeństwo naszych użytkowników jest dla nas priorytetem.

Mimo że wydaje nam się, że obecny model Balance® jest perfekcyjny pod każdym względem, to mamy także świadomość, że zawsze można jeszcze coś poprawić. Jako marka Balance Blankets™, jedni z nielicznych producentów kołder obciążeniowych, zdecydowaliśmy się zastosować metalowe mikrokulki w wypełnieniach zamiast kulek z tworzyw sztucznych stosowanych przez inne firmy. Od początku twierdziliśmy, że wypełnienie metalowe jest bardziej przyjazne środowisku i bezpieczniejsze dla zdrowia niż plastikowe.

Kołdra obciążeniowa latem

Zasada działania kołdry obciążeniowej polega na tym, że wypełnienie kołdry jest nieco cięższe niż w przypadku zwykłej kołdry z pierza. Waga kołdry obciążeniowej powinna wynosić 10-15% masy ciała użytkownika. Klienci, mając to na uwadze, zastanawiają się, czy kołdra obciążeniowa sprawdzi się również latem. Otóż kołdry obciążeniowe Balance Blankets™ wykonane są ze 100% bawełny pochodzącej z organicznych upraw w Hiszpanii, które mają specjalne certyfikaty. Dzięki temu oraz zastosowaniu mikrokulek metalowych kołdry obciążeniowe w każdych warunkach zapewniają optymalną temperaturę użytkownikowi. Latem chłodzą, zimą grzeją. Ponadto kołdry charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza, co sprawia, że mogą być z powodzeniem używane zarówno latem, jak i zimą. Kołdry obciążeniowe Gravity® i Balance® dostępne są ze specjalnymi letnimi pokrowcami wykonanymi ze 100% bawełny, dzięki czemu kołdra oddycha i chłodzi latem.

Model STANDARD oferowany jest bez pokrowca – mikrokulki szklane wszyte są bezpośrednio w tkaninę. Kołdra STANDARD, jak inne modele, przeznaczona jest do używania latem i zimą. Bawełna użyta do produkcji jest miła i przyjemna w dotyku oraz ma właściwości chłodzące.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem