Kołdra obciążeniowa latem - czy zdaje egzamin?


kołdra obciążeniowa latem

Projektanci już na etapie opracowywania kołdry obciążeniowej zastanawiali się, jak sprawić aby można było z niej korzystać o każdej porze roku. Na początku kołdra obciążeniowa było produktem typowo leczniczym, dzisiaj z powodzeniem powszechnie zastępuje zwykłą kołdrę. Coraz więcej ludzi zamienia swoja zwykła kołdrę na obciążeniową. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, kołdra w lecie chłodzi, a w zimie grzeje.

Balance® – najwyższa jakość

Nasza sztandarowa kołdra Balance® obecnie znacząco różni się nie tylko od prototypu, ale także wcześniejszych edycji. Poprawiono nie tylko walory użytkowe, ale także jakość wykonania. To właśnie od jakość wykonania wszystkich detali zależy skuteczność i trwałość kołdry. Każdy najmniejszy szczegół został dopracowany do perfekcji. W produkcji używane są tylko surowce i substancje przyjazne zdrowiu, które nie powodują podrażnień ani uczuleń. Bezpieczeństwo naszych użytkowników jest dla nas priorytetem

Mimo że wydaje nam się, że obecny model Balance® jest perfekcyjny pod każdym względem, to mamy także świadomość, że zawsze można jeszcze coś poprawić. Jako Balance Blankets, jedni z nielicznych producentów kołder obciążeniowych zdecydowaliśmy się zastosować metalowe mikrokulki w wypełnieniach, zamiast kulek z tworzyw sztucznych stosowanych przez inne firmy. Od początku staliśmy na stanowisku, że wypełnienie metalowe jest bardziej przyjazne środowisku i bezpieczniejsze dla zdrowia niż plastikowe.

Kołdra obciążeniowa latem

Zasada działania kołdry obciążeniowej polega na tym, że wypełnienie kołdry jest nieco cięższe niż zwykłej kołdry z pierza. Waga kołdry obciążeniowej powinna wynosić 10-15% masy ciała użytkownika. Klienci mając to na uwadze, zastanawiają się, czy kołdra obciążeniowa sprawdzi się również latem. Otóż kołdry obciążeniowe Balance Blankets wykonane są ze 100% bawełny pochodzącej z organicznych upraw w Hiszpanii, które mają specjalne certyfikaty. Dzięki temu oraz zastosowaniu mikrokulek metalowych kołdry obciążeniowe w każdych warunkach zapewniają optymalną temperaturę użytkownikowi. Latem chłodzą, zimą grzeją. Ponadto kołdry charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza, co sprawia, że mogą być z powodzeniem używane zarówno latem, jak i zimą. Kołdry obciążeniowe GRAVITY i Balance® dostępne są ze specjalnymi letnimi pokrowcami, wykonanymi ze 100% bawełny, dzięki czemu kołdra oddycha i chłodzi latem

Model STANDARD oferowany jest bez pokrowca - mikrokulki szklane wszyte są bezpośrednio w tkaninę. Kołdra STANDARD, jak inne modele, przeznaczona jest do używania latem i zimą. Bawełna użyta do produkcji jest miła i przyjemna w dotyku, ma właściwości chłodzące.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem