Radość z dawania prezentów – podaruj kołdrę obciążeniową bliskiej osobie!


Powszechnie wiadomo, że dawanie prezentów daje więcej satysfakcji niż ich otrzymywanie. Jednak szczególną radość sprawia obdarowywanie osób bliskich przedmiotami o walorach terapeutycznych, dlatego kołdra obciążeniowa wydaje się idealnym pomysłem na prezent.

Radość dawania

Z licznych badań z zakresu psychologii społecznej jasno wynika, że to nie otrzymywanie prezentów, ale ich dawanie sprawia najwięcej radości. Nie ma znaczenia, czy prezentem jest rzecz, czy tylko (albo aż!) komplement, dobre słowo czy oferta bezinteresownej pomocy. Pomaganie innym wynika z wrodzonego altruizmu. Jest on głęboko wpisany w ludzką naturę. Ten mechanizm znany jest także w świecie zwierząt.

Dawanie prezentów jest przyjemne! Za każdym razem, kiedy kogoś obdarowujemy, odczuwamy radość i satysfakcję. Badacze wskazują, że dawanie prezentów jest elementem budowania szczęśliwego życia. Za każdym razem, kiedy widzimy radość osoby obdarowanej, czujemy się lepiej, jesteśmy dumni i zadowoleni, że zrobiliśmy coś pożytecznego. To daje nam poczucie wartości, a nasza samoocena wzrasta i jesteśmy pewniejsi w życiu.

Warto pamiętać, że szczęście zapewnia dawanie prezentów niezależnie od okoliczności. I choć oczywiście są sytuacje w roku, które bardziej sprzyjają dawaniu prezentów (święta, urodziny itp.), to dla ofiarodawcy nie ma to znaczenia. Prezenty warto dawać zawsze i wszędzie. Warto także zbierać pomysły na prezenty przez cały rok, tak aby potem nie szukać czegoś na ostatnią chwilę.

Dawanie prezentów w naszej kulturze ma długą tradycję. Od wieków ludzie obdarowywali się prezentami – szczególnie podczas wyjątkowych wydarzeń. One zawsze sprzyjają prezentom. Dawanie ich w magicznej atmosferze świąt zapewnia nieopisane szczęście

Dawanie prezentów to nie tylko akt sympatii, ale także troski. Osoba obdarowana czuje, że myślimy o niej cały czas. Poprzez prezent czasem chcemy komuś coś zakomunikować, powiedzieć, że jest dla nas ważna. Należy jednak pamiętać, że największą radość dają prezenty, które w jakiś sposób wychodzą naprzeciw oczekiwaniom obdarowywanego. To ważne, ponieważ wtedy mamy pewność, że osoba będzie korzystała z prezentu przez długi czas i będzie o nas pamiętała.

Jaki prezent wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretną rzecz, warto pomyśleć o zainteresowaniach i potrzebach osoby, której chcemy podarować prezent. Musi być on dostosowany do wieku i płci. Najlepiej, gdy będzie miał osobisty charakter, a sam przedmiot poza radością przyczyni się do poprawy zdrowia. Terapeutyczne prezenty zawsze cieszą się powodzeniem – nie tylko u osób starszych.

Kołdra obciążeniowa – idealny prezent

Kołdra obciążeniowa to doskonały pomysł na prezent praktycznie dla każdego. Ma osobisty i terapeutyczny charakter. Bo kto w tym zabieganym świecie nie czuje się rozdrażniony i notorycznie zestresowany, a przez to nie zmaga się z kłopotami ze snem? Te problemy dotyczą wszystkich, jedynie ich skala może być różna. Kołdra obciążeniowa (tzw. sensoryczna) daje poczucie ulgi i bezpieczeństwa i poprawia jakość snu, a co za tym idzie – ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia.

Chcesz zobaczyć uśmiech na twarzy osoby bliskiej – podaruje jej kołdrę obciążeniową! W ofercie BalanceBlankets™ znajdziesz kołdrę która będzie idealnym prezentem.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem