Radość z dawania prezentów – podaruj kołdrę obciążeniową bliskiej osobie!


Powszechnie wiadomo, że dawanie prezentów daje więcej satysfakcji, niż ich otrzymywanie. Jednak szczególną radość sprawia obdarowywanie osób bliskich przedmiotami o walorach terapeutycznych, dlatego kołdra obciążeniowa wydaje się być idealnym pomysłem na prezent.

Radość dawania

Z licznych badań z zakresu psychologii społecznej jasno wynika, że to nie otrzymywanie prezentów, ale ich dawanie sprawia najwięcej radości. I nie ma znaczenia czy prezentem jest rzecz, czy tylko (albo aż!) komplement, dobre słowo czy oferta bezinteresownej pomocy. Pomaganie innym wynika z wrodzonego altruizmu. Jest on głęboko wpisany w ludzką naturę. Ten mechanizm znany jest także w świecie zwierząt.

Dawanie prezentów jest przyjemne! Za każdym razem kiedy kogoś nim obdarujemy, odczuwamy radość i satysfakcję. Badacze wskazują, że dawanie prezentów jest elementem budowania szczęśliwego życia. Za każdym razem kiedy widzimy radość osoby obdarowanej, czujemy się lepiej, jesteśmy dumni i zadowoleni, że zrobiliśmy coś pożytecznego. To daje poczucie wartość, nasza samoocena wzrasta i jesteśmy pewniejsi w życiu.

Warto pamiętać, że szczęście zapewnia dawanie prezentów niezależnie od okoliczności. I choć oczywiście są sytuacje w roku, które bardziej sprzyjają dawaniu prezentów (święta, urodziny itp.), to dla ofiarodawcy nie ma to znaczenia. Prezenty warto dawać zawsze i wszędzie. Warto także zbierać pomysły na prezenty przez cały rok, tak aby potem nie szukać czegoś na ostatnią chwilę.

Dawanie prezentów w naszej kulturze ma długą tradycję. Od wieków ludzie obdarowywali się prezentami, szczególnie podczas wyjątkowych wydarzeń. One zawsze sprzyjają prezentom. Dawanie ich w magicznej atmosferze świąt daje nieopisane szczęście.

Dawanie prezentów to nie tylko akt sympatii, ale także troski. Osoba obdarowana czuje, że myślimy o niej cały czas. Poprzez prezent czasem chcemy komuś coś zakomunikować, powiedzieć, że jest dla nas ważna. Należy jednak pamiętać, że największą radość dają prezenty, które w jakiś sposób wychodzą naprzeciw oczekiwaniom obdarowywanego. To ważne, ponieważ wtedy mamy pewność, że osoba będzie korzystała z prezentu długi czas i będzie o nas pamiętała bardzo długo.

Jaki prezent wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretną rzecz, warto pomyśleć o zainteresowaniach i potrzebach osoby, której chcemy podarować prezent. Musi być on dostosowany do wieku i płci. Najlepiej gdy będzie miał osobisty charakter, a sam przedmiot poza radością, przyczyni się do lepszego zdrowia. Terapeutyczne prezenty zawsze cieszą się powodzeniem, nie tylko u osób starszych.

Kołdra obciążeniowa – idealny prezent

Kołdra obciążeniowa to doskonały pomysł na prezent praktycznie dla każdego. Ma osobisty i terapeutyczny charakter. Bo kto w tym zabieganym świecie nie czuje się rozdrażniony i notorycznie zestresowany, a przez to ma kłopoty ze snem. Właściwie te problemy dotyczą wszystkich, jedynie ich skala może być różna. Kołdra obciążeniowa (tzw. sensoryczna) daje poczucie ulgi i bezpieczeństwa, poprawia jakość snu, a co za tym idzie, ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia.

Chcesz zobaczyć uśmiech na twarzy osoby bliskiej – podaruje jej kołdrę obciążeniową! W ofercie BalanceBlankets™ znajdziesz kołdrę która będzie idealnym prezentem.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem