Dlaczego kołdra obciążeniowa pomoże Ci lepiej pracować na Home Office?


dlaczego kołdra obciążeniowa pomoże Ci lepiej pracować na home office?

Praca zdalna w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla wielu jest to komfort samodzielnego zaplanowania swojej codzienności, jednak wiele osób zostało poniekąd zmuszonych do pracy w domu przez aktualną sytuację w Polsce i na świecie. Przybywa osób, które z różnych powodów zmuszone są do pozostania w swoich domach również na czas wypełniania obowiązków zawodowych. W jaki sposób sobie z tym radzić? Jak zadbać o właściwy odpoczynek?

Oddziel pracę od życia prywatnego

Początek pracy w domu to bardzo często chaos w naszym życiu. Trudność polega nie tylko na braku umiejętności skoncentrowania się w zaciszu domowym, ale również rozbicie spowodowane obowiązkami domowymi. Warto od pierwszych dni ustalić godziny pracy i twardo się ich trzymać. W przeciwnym razie od rana do momentu pójścia spać będziemy „w pracy”. Określenie pór, w jakich najlepiej jest się nam skupić, pozwoli na ustalenie czasu na obowiązki zawodowe. Doskonale sprawdza się wyznaczenie przerw, które pozwolą na wstanie od biurka i trochę ruchu. Można przeznaczyć taką przerwę na wykonanie obowiązków domowych, ale także ćwiczeń fizycznych czy wyjście do urzędu. Podział dnia na pracę, obowiązki domowe i odpoczynek umożliwi zachowanie w tym wszystkich równowagi. W przeciwnym razie szybko pojawią się zaległości, które doprowadzą do obniżenia nastroju, a nawet nerwowości.

Home office, dlatego odpoczynek jest tak ważny?

Wstajemy i zaczynamy realizować powierzone zadania, kończymy pracę i pochłaniają nas obowiązki domowe. Wieczorem kładziemy się spać skrajnie wyczerpani, a rano budzimy się zmęczeni. Problemem jest brak wyciszenia przed pójściem do łóżka. Moment, w którym kończymy ostatnie zadanie, powinien jednocześnie oznaczać czas relaksu. Dla jednych będzie to bieganie, które pozwoli na pozbycie się całej negatywnej energii i stresu. Wiele osób decyduje się na spokojniejsze rozwiązania. Alternatywą jest joga, medytacja albo spacer. Przed zaśnięciem można zdecydować się na podsumowanie dnia, przeczytanie książki czy rozmowę z kimś bliskim. W ten sposób znacznie łatwiej się wyciszyć, pozbyć negatywnych emocji, a przede wszystkim podnieść jakość snu. Odpowiednie przygotowanie do odpoczynku sprawi, że sen będzie wartościowy, a człowiek obudzi się rano pełen energii.

Popraw jakość odpoczynku

Wyspany pracownik to przede wszystkim wydajny pracownik.
Kołdra obciążeniowa zapewnia odprężenie, poczucie bezpieczeństwa i relaksu. Jednocześnie to wspaniałe podkreślenie podziału między pracą, obowiązkami domowymi, a odpoczynkiem. Odpowiednia jakość snu to gwarancja tego, że obudzimy się pełni energii do działania, a koncentracja będzie przychodziła znacznie łatwiej. W ten sposób usprawnia się realizację powierzonych zadań, a jednocześnie gwarantuje, że znajdziemy siły na wykonanie wszystkich, przez cały dzień. Obecnie temat snu cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego przy odpowiednim podejściu uda się sprawić, że home office będzie przebiegał naprawdę dobrze.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem