Metalowe łóżka Federkerne & Co – dlaczego metal w sypialni jest nieszkodliwy?


dlaczego metal w sypialni jest nieszkodliwy?

W Internecie i kawiarnianych dyskusjach niejednokrotnie można usłyszeć opinie, że metal w sypialni jest szkodliwy dla zdrowia. Ten pogląd od dawna wyrażają nie tylko uczeni, ale także sprzedawcy łóżek. Wskazują, że metal wytwarza pole elektromagnetyczne, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Uważają, że zagrożeniem są nie tylko łóżka, ale także ramy łóżek, materace sprężynowe, a nawet śruby.

Z uwagi na fakt, że za ciężar kołder obciążeniowych odpowiadają  drobne kulki ze stali nierdzewnej, będące ich wypełnieniem, jesteśmy zobowiązani rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie. Otóż brak jest jakichkolwiek dowodów naukowych potwierdzających szkodliwość metalu na zdrowy sen. Wszystkie te poglądy to czyste spekulacje, nie mające żadnego logicznego uzasadnienia. Najczęściej rozpowszechniane są w sieci przez producentów i sprzedawców drewnianych łóżek. W ten sposób chcą oni przekonać potencjalnych klientów, że ich łóżka są lepsze i zdrowsze. Nic mylnego, żadne badania nie potwierdziły negatywnego wpływu metalu na ludzki sen. Wydaje się, że już czas, aby uznać, że metal zasadniczo nie jest zły i nie jest przyczyną problemów ze snem. Istnieje wiele innych czynników, które mają wpływ na jakość snu. Z naukowego punktu widzenia, nie ma różnicy z jakiego materiału wykonane jest łóżko. Trzeba przecież pamiętać, że w sypialni poza łóżkiem są inne meble, elementy wyposażenia czy w końcu urządzenia elektroniczne, które w swej budowie mają elementy metalowe. Przedmioty z metalu są wszędzie, tworzą nasz ekosystem. Opornych na naukowe argumenty powinien przekonać fakt, że przecież jedzenie  przygotowujemy w metalowych naczyniach i garnkach, a posiłki spożywamy metalowymi sztućcami.

Jeśli jest coś, co może negatywnie wpływać na nasze zdrowie i jest charakterystyczne dla naszej cywilizacji, to na pewno jest to tzw. elektrosmog, a nie sama obecność urządzeń  elektromechanicznych.  Tych nie należy się obawiać, tylko używać rozsądnie. Wiele z nich jest niezbędnych w codziennym życiu i trudno z nich zrezygnować. Zresztą całkowite uwolnienie się od metalu jest niemożliwe, a i wątpliwe jest, aby wyeliminowanie metalu z sypialni, gdy będziemy nim otoczeni przez resztą dnia, przyniosło pozytywne skutki dla naszego snu.

Dlaczego kołdry obciążeniowe Balance wypełnione są koralikami ze stali nierdzewnej?

Podczas pracy nad kołdrą obciążeniową eksperymentowaliśmy z różnymi wypełnieniami (np. kulki szklane przy określonym rozmiarze były za lekkie) Szukaliśmy takiego materiału, który będzie wywierał subtelny nacisk na ciało, nie będzie się zbytnio przemieszczał, a sama kołdra będzie odporna na zmiany pozycji snu. Okazało się, że te warunki najlepiej spełniają metalowe kulki ze stali nierdzewnej. To rozwiązanie zostało opatentowane i sprawdza się doskonale. Koraliki ze stali nierdzewnej przy odpowiednim rozmiarze mają właściwy ciężar. Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, jest odporna na rdzę a przy tym jest całkowicie bezwonna i nieszkodliwa dla zdrowia. Także stosowany w produkcji klej jest na bazie wody. Jest nietoksyczny, a co za tym i idzie, nieszkodliwy.

Podsumowanie

Jako producent kołder obciążeniowych mających zastosowanie w wielu schorzeniach, z najwyższą powagą podchodzimy do stosowanych surowców i materiałów.  Naszym celem, choćby to zabrzmiało zbyt górnolotnie, jest produkować rzeczy, które będą sprzyjały zdrowiu, a nie mu szkodziły. Nasze kołdry, zanim oddaliśmy je w ręce klientów, były wielokrotnie badane i testowane.  Żaden test nie zachwiał naszej pewności, co do zbawiennego wpływu kołder obciążeniowych na jakość snu.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem