Rozpocznij zrelaksowany rok szkolny dzieci z kołdrą obciążeniową


rozpocznij rok szkolny z kołdrą obciążeniową

Koniec wakacji i powrót do szkoły zawsze generują pewne napięcie emocjonalne. Po tygodniach błogiego lenistwa musimy powrócić z dnia na dzień do wszystkich obowiązków, które porzuciliśmy na rzecz urlopu. Powrót do szkoły wywołuje nerwy nie tylko u dzieci, ale także u ich rodziców. To w końcu cała rodzina wraca do szkolnego rytmu, dlatego stres objawia się wszystkim. Jednak jest kilka sposobów by zapanować nad stresem lub przynajmniej obniżyć jego poziom. Oto kilka praktycznych wskazówek:

Bądź czujny!

Rozwiązywanie problemów dzieci to immanentna cecha rodzicielstwa. To na barkach rodziców spoczywa obowiązek diagnozowania wszelkich schorzeń czy objawów chorobowych u dzieci i działania w kierunku ich wyeliminowania. Nie inaczej jest w przypadku stresu. Oznaki zmęczenia wywołane bezsennością, bóle głowy czy brzucha, nadmierna drażliwość i nerwowość najczęściej są sygnałem, że u dziecka zaczął pojawiać się stres. W pierwszej kolejności warto wysłuchać dziecka, spytać się, czy coś mu przeszkadza czy dolega. Jako rodzic powinieneś zainicjować rozmowę na ten temat w dogodnym momencie. Jeśli dziecko jest niechętne do rozmowy, to przyjrzyj się wszystkim niewerbalnym sygnałom. Zaufaj swojej intuicji w procesie diagnozy, staraj się rozpoznać, czy przyczyną nie jest za mała ilość snu, który u dzieci jest niezbędnym czynnikiem w rozwoju.

Zadania domowe

Dla dzieci, które dopiero zaczęły swoją edukację, zadania domowe to nowość. Nierzadko praca domowa powoduje stres u dzieci, dlatego warto zapewnić im wsparcie w tym zakresie. Omów z dzieckiem zadanie domowe, opracujcie wspólnie plan jego rozwiązania. Pamiętaj, że efektywne zarządzanie czasem to klucz do sukcesu nie tylko szkolnego, ale także i zawodowego. Zobacz jak dzieci odrabiają lekcje, w jakich warunkach to im najlepiej wychodzi. Spytaj się dziecka, co utrudnia mu  koncentrację. Sprawdź czy jego pokój jest dobrze przystosowany do tego przystosowany. A może powody są znacznie poważniejsze? Jeśli Twoje dziecko jest przemęczone, zadbaj o jego odpowiedni wypoczynek.

Wprowadź zasady

W wychowaniu dzieci i młodzieży zasady odgrywają kluczowa rolę. Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto dzieci przygotować na zmianę trybu życia, uczulić na pewne problemy oraz ustalić pewne reguły. A co najważniejsze, raz ustalonych warto się trzymać do samego końca. Tylko naprawdę wyjątkowe wydarzenia mogą naruszyć opracowany harmonogram. Weekend to czas na podsumowanie całego tygodnia i nakreślenie planów na kolejny. Zapisuj terminy, tak abyś wiedział, kiedy dzieci mają jakieś zajęcia, czy to szkolne, czy pozalekcyjne. Powszechnie wiadomo, że rytuały pozwalają zachować równowagę psychiczną i zminimalizować poziom stresu. Wypoczęty i spokojny rodzic może poświęcić dzieciom więcej czasu i otoczyć je większą miłością.

Zaplanuj czas wolny

Obecnie nastolatki w każdej wolnej chwili patrzą w ekran telefonu. Utożsamiają swój czas wolny z  zabawą smartfonem. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia tego typu poprzez brzęczenie, pikanie i mruganie negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne. Utrudniają nie tylko zasypianie, ale także i koncentrację, dlatego warto wprowadzić pewne ograniczenia w tym zakresie. Należy określić, kiedy nie można używać w domu telefonu. Trzeba też zmobilizować dzieci do spędzania wolnego czasu bez elektronicznych gadżetów.

Czas dla siebie

Każdy, niezależnie od wieku, powinien mieć w ciągu dnia chwilę spokoju dla siebie. To czas, kiedy można przemyśleć ostatnie wydarzenia i uspokoić się. Czas nudy pozwala zredukować stres i niepokój. Staraj się, aby każdego dnia znaleźć chwilę do indywidualnego relaksu, poczytaj wtedy książkę, poćwicz lub wybierz się sam na spacer. Możesz także skorzystać z relaksakacyjnych właściwości kołder obciążeniowych. Krótka drzemka pod taką kołdrą pozwala się odprężyć i odzyskać energię. Postaraj się, aby dzieci także miały dla siebie chwilę wolnego czasu w ciągu dnia. One też mogą skorzystać z korzyści terapeutycznych kołder obciążeniowych. W ofercie sklepu Balance Blankets znajdziesz kołdry dla dzieci, dostosowane do masy ciała i wzrostu. Kołdry obciążeniowe pomagają w zasypianiu, poprawiają jakość snu i poprawiają koncentrację. Dzięki nim, dzieci łatwiej wkroczą w nowy, szkolny etap życia!

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem