Rozpocznij zrelaksowany rok szkolny dzieci z kołdrą obciążeniową


rozpocznij rok szkolny z kołdrą obciążeniową

Koniec wakacji i powrót do szkoły zawsze generują pewne napięcie emocjonalne. Po tygodniach błogiego lenistwa musimy powrócić z dnia na dzień do wszystkich obowiązków, które porzuciliśmy na rzecz urlopu. Powrót do szkoły wywołuje nerwy nie tylko u dzieci, ale także u ich rodziców. To w końcu cała rodzina wraca do szkolnego rytmu, dlatego stres objawia się wszystkim. Jednak jest kilka sposobów, by zapanować nad stresem lub przynajmniej obniżyć jego poziom. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Bądź czujny!

Rozwiązywanie problemów dzieci to immanentna cecha rodzicielstwa. To na barkach rodziców spoczywa obowiązek diagnozowania wszelkich schorzeń czy objawów chorobowych u dzieci i działania w kierunku ich wyeliminowania. Nie inaczej jest w przypadku stresu. Oznaki zmęczenia wywołane bezsennością, bóle głowy czy brzucha, nadmierna drażliwość i nerwowość najczęściej są sygnałem, że u dziecka zaczął pojawiać się stres. W pierwszej kolejności warto wysłuchać dziecka, spytać się, czy coś mu przeszkadza albo dolega. Jako rodzic powinieneś zainicjować rozmowę na ten temat w dogodnym momencie. Jeśli dziecko jest niechętne do rozmowy, to przyjrzyj się wszystkim niewerbalnym sygnałom. Zaufaj swojej intuicji w procesie diagnozy i staraj się rozpoznać, czy przyczyną nie jest za mała ilość snu, który u dzieci jest niezbędnym czynnikiem w prawidłowym rozwoju.

Zadania domowe

Dla dzieci, które dopiero zaczęły swoją edukację, zadania domowe to nowość. Nierzadko praca domowa powoduje stres u dzieci, dlatego warto zapewnić im wsparcie w tym zakresie. Omów z dzieckiem zadanie domowe, opracujcie wspólnie plan jego rozwiązania. Pamiętaj, że efektywne zarządzanie czasem to klucz do sukcesu nie tylko szkolnego, ale także i zawodowego. Zobacz, jak dzieci odrabiają lekcje, w jakich warunkach to im najlepiej wychodzi. Spytaj się dziecka, co utrudnia mu koncentrację. Sprawdź, czy jego pokój jest dobrze do tego przystosowany. A może powody są znacznie poważniejsze? Jeśli Twoje dziecko jest przemęczone, zadbaj o jego odpowiedni wypoczynek.

Wprowadź zasady

W wychowaniu dzieci i młodzieży zasady odgrywają kluczową rolę. Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto dzieci przygotować na zmianę trybu życia, uczulić na pewne problemy oraz ustalić pewne reguły. A co najważniejsze, raz ustalonych warto się trzymać do samego końca. Tylko naprawdę wyjątkowe wydarzenia mogą naruszyć opracowany harmonogram. Weekend to czas na podsumowanie całego tygodnia i nakreślenie planów na kolejny. Zapisuj terminy, tak abyś wiedział, kiedy dzieci mają jakieś zajęcia – czy to szkolne, czy pozalekcyjne. Powszechnie wiadomo, że rytuały pozwalają zachować równowagę psychiczną i zminimalizować poziom stresu. Wypoczęty i spokojny rodzic może poświęcić dzieciom więcej czasu i otoczyć je większą miłością.

Zaplanuj czas wolny

Obecnie nastolatki w każdej wolnej chwili patrzą w ekrany telefonów. Utożsamiają swój czas wolny z zabawą smartfonem. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia tego typu poprzez brzęczenie, pikanie i mruganie negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne. Utrudniają nie tylko zasypianie, ale także i koncentrację, dlatego warto wprowadzić pewne ograniczenia w tym zakresie. Należy określić, kiedy nie można używać w domu telefonu. Trzeba też zmobilizować dzieci do spędzania wolnego czasu bez elektronicznych gadżetów.

Czas dla siebie

Każdy, niezależnie od wieku, powinien mieć w ciągu dnia chwilę spokoju dla siebie. To czas, kiedy można przemyśleć ostatnie wydarzenia i się uspokoić. Czas nudy pozwala zredukować stres i niepokój. Staraj się, aby każdego dnia znaleźć chwilę na indywidualny relaks – poczytaj wtedy książkę, poćwicz lub wybierz się sam na spacer. Możesz także skorzystać z relaksujących właściwości kołder obciążeniowych. Krótka drzemka pod taką kołdrą pozwala się odprężyć i odzyskać energię. Postaraj się, aby dzieci także miały dla siebie chwilę wolnego czasu w ciągu dnia. One też mogą skorzystać z korzyści terapeutycznych kołder obciążeniowych. W ofercie sklepu Balance Blankets™ znajdziesz kołdry dla dzieci dostosowane do ich masy ciała i wzrostu. Kołdry obciążeniowe pomagają w zasypianiu, poprawiają jakość snu i wspomagają koncentrację. Dzięki nim dzieci łatwiej wkroczą w nowy, szkolny etap życia!

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem