Stefanie T. o swoich doświadczeniach z kołdrą obciążeniową


Rozmowa z klientką na temat jej doświadczeń z kołdrą obciążeniową

Stefanie kilka miesięcy temu zadzwoniła do naszego biura obsługi klienta z prośbą o pomoc w doborze właściwej kołdry. Stefanie słyszała już co nieco o kołdrach obciążeniowych, ale chciała się dowiedzieć, w jaki sposób działają i jaki model byłby dla niej najlepszy. Po konsultacji zdecydowała się na zakup modelu Balance®. Byliśmy ciekawi, czy kołdra jej pomogła. Stefanie okazała się nie tylko ciekawym rozmówcą, ale także ekspertem od kołder obciążeniowych. Warto przeczytać to, co nam opowiedziała!

Ile waży Twoja kołdra obciążeniowa?

Przy wyborze kołdry kierowałam się zasadą: kołdra ma ważyć 10% masy ciała. I tak przy wadze 82 kilogramów zdecydowałam się na kołdrę obciążeniową o wadze 8 kg. To optymalna waga dla mnie. Jednak wiem, że niektórzy wybierają kołdrę nieco cięższą, niż wynikałoby to z prostego równania. Waga kołdry powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji.

Jaki model kołdry obciążeniowej wybrać?

Zakupiłam kołdrę obciążeniową modelu Balance®, która ma nieco inną strukturę niż inne kołdry. Koraliki ze stali nierdzewnej są równomiernie przyklejone do tkaniny, dzięki czemu nie przesuwają się w obrębie pikowanych kwadratów. Dodatkowo pokrowiec zapiany jest na zamek błyskawiczny, co ułatwia jego zdejmowanie i zakładanie. Od pierwszej chwili byłam przekonana, że to był dobry wybór. Mając na uwadze, że podczas snu wielokrotnie zmieniam pozycję, potrzebowałam kołdry stabilnej. Przed wyborem konkretnej kołdry warto przyjrzeć się właściwościom poszczególnych modeli i porównać je z własnymi oczekiwaniami. Jeśli tak zrobimy, to na pewno wybierzemy dla siebie optymalny model.

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa działa tak, jak działa moja stara ciężka puchowa kołdra babci. Ciężar kołdry po przykryciu wywołuje miłe uczucie odprężenia. Czujesz, że jesteś otulony. To naprawdę uspokajające i relaksujące uczucie. Na stronie internetowej Balance Blankets™ przeczytałam, że nacisk, jaki wywiera na ciało kołdra obciążeniowa, sprzyja wydzielaniu hormonu szczęścia – serotoniny oraz hormonu snu – melatoniny, co daje uczucie odprężenia. To naprawdę działa i nie wyobrażam sobie już dzisiaj spania pod inną kołdrą niż obciążeniowa modelu Balance®.

Czy zakup kołdry obciążeniowej to dobra inwestycja?

Jak najbardziej. Osobiście uważam, że zakup kołdry obciążeniowej w przypadku osób, które mają problemy z zasypianiem i snem to doskonała inwestycja. Ten, kto chce się przekonać osobiście o walorach terapeutycznych kołdry przed zakupem, może skorzystać z możliwości 28-dniowego darmowego testu. To idealna opcja dla niezdecydowanych. Teraz mogę powiedzieć, że zasypiam i śpię lepiej. Dzięki kołdrze zrezygnowałam ze środków nasennych.

Czy łatwo można się przyzwyczaić do spania pod kołdra obciążeniową?

Na początku używałam kołdry tylko przez krótki czas, jakieś 15 minut. Jednak szybko przyzwyczaiłam się do wagi i już po kilku dniach korzystałam z niej po kilka godzin. Dopiero po tygodniu przespałam całą noc pod kołdrą obciążeniową. Spałam znakomicie i na drugi dzień czułam się świetnie. Wtedy już wiedziałam, że kołdra obciążeniowa pozostanie ze mną na dłużej.

Na co pomaga kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa przede wszystkim ułatwia zasypianie. Ponadto pomogła mi ponownie przespać spokojnie całą noc. Zanim zaczęłam jej używać, miałam problemy z zasypianiem i trudno było mi przespać całą noc bez przerw. Środki nasenne były moim przyjacielem. Nie tylko nie mogłam zasnąć, ale jak już mi się udało, to szybko się budziłam i wierciłam w łóżku przez dalszą część nocy. Po tak nieprzespanej nocy byłam ospała i zmęczona. Po zakupie kołdry obciążeniowej wszystko się zmieniło. Zasypiam szybko i śpię głęboko. Na drugi dzień jestem rześka i wypoczęta, pełna energii na nowy dzień.

Kołdry obciążeniowe przynoszą także ulgę w wielu innych schorzeniach, takich jak depresja czy demencja. Więcej informacji znajdziesz na stronie Balance Blankets™.

Kiedy używasz kołdry obciążeniowej?

Kołdry obciążeniowej używam praktycznie cały czas – nie tylko podczas snu, ale także podczas popołudniowego relaksu na kanapie z książką czy podczas oglądania telewizji. Pod kołdrą obciążeniową czuję się spokojniejsza, łatwiej mi się oderwać od trosk dnia codziennego. Aby jednej kołdry stale nie przenosić z pokoju do sypialni, kupiłam sobie drugą. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

Ile kosztuje kołdra obciążeniowa?

Cena kołdry obciążeniowej nie różni się zbytnio od ceny dobrej kołdry standardowej. W zasadzie jest porównywalna. Moja kosztowała kilkaset złotych, ale to, co otrzymałam w zamian, jest warte o wiele większych pieniędzy. Warto tylko dodać, że kołdra jest solidnie wykonana z troską o każdy detal.

Czy kołdrę obciążeniową można wyprać?

Wyprać mogę jedynie pokrowiec mojej kołdry Balance®. Waży ok. 1,5 kilograma i mieści się w każdej przeciętnej pralce. Wkład obciążający w celu zachowania higieny należy regularnie wietrzyć.

Czy możesz z czystym sumieniem polecić kołdrę obciążeniową?

Absolutnie, mogę z ręką na sercu polecić kołdrę obciążeniową. Zmieniła moje życie – obecnie wstaję wyspana i wypoczęta. Kołdra pozwala mi się uspokoić po całym dniu stresującej pracy. Odpoczynek pod nią jest dla mnie szczęśliwą wyspą, na której mogę zapomnieć o troskach dnia codziennego i się w pełni zrelaksować.

Dziękujemy, że zechciała podzielić się Pani swoimi refleksjami dotyczącymi użytkowania kołdry obciążeniowej!

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem