Trener fitness i kulturysta Bernd Stößlein opowiadają o swoich doświadczeniach z kołdrą obciążeniową.


trener fitness opowiada o kołdrze obciążeniowej

Bernd Stößlein jest nie tylko utytułowanym zawodnikiem w fitness i kulturystyce, ale także wykształconym trenerem. Prowadzi seminaria i szkolenia oraz bloga o zdrowym stylu życia.

Właściwa dawka snu to sine qua non do osiągnięcia sukcesu w sportach siłowych i wytrzymałościowych. Zbyt mało snu, częste budzenie się w nocy lub płytki sen mają zabójczy wpływ na nasze zdrowie i nasz bilans energetycznych. Sen i odpoczynek to elementy zdrowego trybu życia. Ich odpowiednia dawka niezbędna jest do budowy mięśni. Sen zapewnia energię do treningu zarówno w sportach sprawnościowych, jak i siłowych.

Stößlein wskazuje, że od kiedy zaczął używać regularnie kołdry obciążeniowej, szybciej zasypia i lepiej śpi. Dzięki poprawie jakości snu ma większą energię i motywację do wytężonego treningu.

Waga kołdry obciążeniowej poprzez nacisk na ciało sprawia, że organizm może szybciej osiągnąć najgłębszą fazę snu. Trwa ona także dłużej. Powszechnie wiadomo, że głęboki sen ma zbawienny udział w regeneracji organizmu po wysiłku. Po przespanej nocy łatwiej rozpocząć kolejny trening.

Tutaj może przeczytać więcej o doświadczeniach Stößleina z kołdrą obciążeniową w aspekcie poprawy jakości snu.
Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem