5 sposobów na zdrowy sen


5 sposobów na zdrowy sen

Chcesz się wreszcie wysypiać? Marzysz o tym, by budzić się z ogromną dawką energii do działania? Zadbaj o swoją sypialnię i swój organizm, a zobaczysz, jak wypoczynek może wpływać na Twój cały dzień. Wystarczy pięć kroków, by zmienić swoje postrzeganie dotyczące regeneracji i snu.

1. Wygodne łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko, decydujemy się na model, który pasuje do mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Zapominamy, że zarówno jego rozmiar, jak i wysokość wpływają na komfort samego użytkowania. Wystarczy wybrać się do sklepu meblowego i sprawdzić, jakie wielkości mamy do swojej dyspozycji, a następnie usiąść na kilku modelach, co pozwoli na przekonanie się o tym, że wysokość łóżka ma ogromne znaczenie.

To ważne nie tylko u osób w podeszłym wieku, ale u każdego, ponieważ w ten sposób mamy wpływ na funkcjonowanie naszego ciała i zdrowie kręgosłupa. Wielkość łóżka należy dopasować do wzrostu użytkownika – wiadomo, że w przypadku łoża małżeńskiego przyda się dodatkowa przestrzeń, jeśli chodzi o jego szerokość.

2. Odpowiedni materac

Komfort snu to oczywiście dobrze dobrane łóżko w połączeniu z materacem. Ten drugi powinien być dopasowany wielkością do tego pierwszego. Oczywiście duże znaczenie ma to, z czego składa się materac i jaką ma grubość, gdyż to od niego będzie zależało, czy się wyśpimy. Oszczędzanie na materacu kończy się bólem kręgosłupa, a często również nieprzespaną nocą – bo wciąż szukamy idealnej pozycji do snu.

Pod materacem powinien znajdować się stelaż. Na rynku można znaleźć wiele modeli, jednak warto zdecydować się na taki, który będzie pasował do konkretnego typu łóżka. Często producenci sugerują dane produkty, dlatego wybór będzie znacznie łatwiejszy.

3. Temperatura pomieszczenia i ciała

Przed pójściem spać warto przewietrzyć sypialnię, dzięki czemu pojawi się w niej więcej tlenu, a temperatura pomieszczenia zostanie obniżona. W ten sposób znacznie łatwiej będzie zasnąć. Po przebudzeniu się również warto przewietrzyć pokój.

Temperatura ciała w trakcie snu ulega obniżeniu, dlatego koniecznie należy postawić na kołdrę i poduszkę, które zapewnią poczucie ciepła, a jednocześnie nie będą prowadziły do przegrzania ciała – co może prowadzić do przebudzenia.

Do produktów zalecanych przez specjalistów, z powodzeniem można zaliczyć kołdrę Balance, która spełnia wszelkie wymagania, a jednocześnie gwarantuje spokojny sen.

4. Minimalizm zawsze na czasie

Modne pomieszczenia prezentują się cudownie w katalogach firm meblarskich. Jednak często nie mają nic wspólnego z praktycznym zastosowaniem ich w naszych domach i mieszkaniach. Sypialnia powinna być urządzona w sposób minimalistyczny, ponieważ w ten sposób utrzymanie w niej czystości będzie znacznie łatwiejsze. Ponadto im mniej przedmiotów nas otacza, tym łatwiej się zrelaksować i zasnąć.

5. Poczucie bezpieczeństwa i otulenia

Materiały i kolory, które znajdą się w sypialni, powinny być spokojne i przytulne. Poczucie bezpieczeństwa powinno towarzyszyć już od momentu przekroczenia progu sypialni, dzięki temu odprężenie i zasypianie będzie przychodziło z łatwością. Miękkie i delikatne w dotyku materiały dają poczucie komfortu, dlatego warto postawić na nie przy urządzaniu tego pomieszczenia.

Sypialnia jest specyficznym pomieszczeniem, dlatego proces zaplanowania jej urządzenia, a następnie zakupy powinny być przeprowadzone tak, by efekt był w pełni satysfakcjonujący. W końcu od tego będzie zależało, czy regeneracja organizmu będzie przebiegała w odpowiedni sposób.

Zobacz kołdry obciażeniowe


Dodaj komentarz


Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem